Nevíte si rady?  Volejte bezplatnou linku +420 800 220 044 (pondělí až pátek 8:0016:00)

O projektu Moudrá Síť

Stáhnout WhatsApp, vyměnit toner, aktualizovat aplikaci na chytré televizi nebo instalovat operační systém? S webovou službou Moudrá Síť zvládnou senioři cokoli!

Moudrá Síť je projekt, který propojuje digitální asistenty a seniory pomocí webové aplikace, přes kterou si senior zadá dotaz nebo technický problém se svým chytrým zařízením. Požadavek si převezme konkrétní digitální asistent poblíž bydliště seniora a problém vyřeší buď online, nebo se domluví na osobní schůzce.

Naše cíle

Učíme seniory bezpečně a správně používat moderní technologie, aby:

  • uměli elektronicky komunikovat s lékařem a s úřady,
  • se propojili s mladšími generacemi a vzájemně sdíleli zkušenosti,
  • zůstali ve spojení s rodinou a přáteli,
  • neztratili samostatnost a nezávislost,
  • se mohli zapojit do společenského života a necítili se osamělí.

Naše vize

Věříme, že stáří by mělo být radostné i aktivní.

V České republice žije 2,5 milionu seniorů, pro které vytváříme síť až 6 000 digitálních asistentů. Chceme, aby každý senior, který potřebuje pomoct s chytrým telefonem, tabletem, počítačem nebo jiným zařízením, měl v blízkosti svého bydliště někoho, na koho se může obrátit.

Moudrá Síť umožňuje seniorům zůstat v kontaktu s rodinou, úřady i s okolním děním. Aplikace je dostupná na počítači i v mobilu. Kromě řešení technických problémů by později měla také informovat o konání vzdělávacích akcí v blízkosti bydliště seniora a poskytovat online materiály pro řešení technických dotazů, případně vzdálenou správu vybraných zařízení seniorů.

Díky čemu fungujeme

Díky podpoře měst, obcí, partnerů, drobných dárců a dobrovolníků je služba pro seniory 60+ zdarma.